Nepotřebné informace

by - dubna 20, 2011

Za oponou internetu a přezdívkou Kacennnka (se kterou mají všichni neustále problém :D), se schovává osmnáctiletá studentka jednoho pražského gymnázia, které se snad podaří v pořádku odmaturovat a dostat se na její vysněnou školu – jenom, kdyby věděla, jaká ta vysněná škola je. 

Autorka tohohle blogu známého jako „ten zelený s puntíkama“ je přátelské stvoření, které se ale dokáže pěkně naštvat a často mluví jako starý námořník. Přestože se tahle dívčina může jevit jako umírněná a zamlklá, tak když na to dojde, dokáže mlít pantem v rychlosti formule F1 a vždycky má co na srdci, o co se potřebuje podělit s okolím. A je já docela jedno, jestli to má pointu nebo ne. A co nejvíc leze okolí na nervy je to, že vždycky má svůj názor, který s velkou radostí interpretuje. 

Tahle dívčina se vždycky vyhýbala knihám jako čert kříži, dokud nepřičuchla ke Stephenii Meyerové a jejímu Hostiteli (čtete správně, Stmívání přišlo až potom). Pak už to s ní šlo z kopce a půl roku na to podlehla kouzlu knižních blogů. A už dva a půl roku je hrdou součástí téhle komunity, i když se vždycky držela tak trochu stranou – až do nedávna, kdy začala trochu víc vykukovat ze své ulity. 

Od té doby, co vznikla tahle stránka, jsou knihy nedílnou součástí jejího života a rozhodně se jí jenom tak nepustí. Naopak, byla by velice ráda, kdyby ji doprovázely celý život, přestože si jednou asi bude připadat trochu stará na literaturu, které momentálně ve velké míře holduje. A ano, myslí tím YA. Contemporary, fantasy, dystopie… Cokoliv z tohohle žánru má hodně ráda, ale nejvíc právě ty dystopie, protože nabízí neskutečné množství alternativním příběhů. Mezi její topku knih YA patří Ink od Amandy Sun, Divergence Veronicy Roth, Drakie, Hunger games a její absolutní srdcovkou je contemporary od Leila Sales s názvem Past Perfect. Ale Kacennnka není čtenářkou jen knih spadajících pro mladé dospělé. Jak je psáno, srdcovka je i Hostitel, ale také knihy od geniální autorky Patricie Briggs – Mercedes Thompson a Alfa & Omega. 

Kromě knih také holduje hudbě. Ale to spíš jako posluchačka, protože její amatérská snaha o hru na klavír se nemůže počítat. I když byste to do tohohle blonďatého tvora neřekli, tak miluje post-hardcore, metalcore, punk a všechno s ním společného a rock. Mezi její milované kapely patří Green Day, Pierce the Veil, Our Last Night, Sleeping with Sirens, The Summer set a podobné u nás neznámé seskupení. Zajímavostí ale je, že většinou je jí protivné, když je zpěvačkou žena.

Další zajímavostí je, že Kacennnka je vášnivou sportovkyní – pokud se na ten sport jenom kouká. Je to až k nevíře, že se takhle anti-sportovní člověk může zamilovat do sledování nějakých sportů. A ne ledajakých! Nejen, že pravidelně sleduje mistrovství hokeji a je hrdou fanynkou volejbalového týmu AERO Odolena Voda, ale ze všeho nejvíc žere extrémní sporty freestyle motocross a BMX. Tihle blázni na dvou kolech ji neskutečně fascinují, a tak také hledá jakoukoliv záminku na to, vidět je naživo. A taky, že se jí to už tři roky daří docela pravidelně. 

Filově není nijak vybíravá. Její oblíbený režisér je Andrew Niccol, který mimo skvosty jako Gattaca nebo Vyměřený čas (i když to takový skvost zase není), natočil Hostitele. A výše zmiňovaná Gattaca je také Kacennnky velmi oblíbený film, ale těžko nejoblíbenější. Aby se totiž tomuhle člověku líbil nějaký film, měl by být akční a alespoň trošičku krvavý. Rychlá auta jsou jen bonus… 

Tak doufám, že víc toho už vědět nemusíte a jestli jo, tak je tu e-mail, kde se můžete ptát na co chcete. (x.katie.x@seznam.cz) 

You May Also Like

1 komentářů

  1. No máme úplně totožné zájmy a obě bydlíme v Praze. Akorát mě bude za měsíc 17 a jsem hnědooká hnědovláska. :D Jo a jmenuju se Jana. :D Těší mě ;D

    OdpovědětVymazat